فرشافرش،اولین پلتفرم آنلاین اختصاصی فرش دستباف ایرانی

کاربر گرامی با عرض پوزش به اطلاع می رساند، فرشافرش جهت ارائه خدمات با کارایی بیشتر و مفیدتر، در حال بهبود فرآیندهای اجرایی می باشد. به همین منظور تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات معذور می باشد.

موافقت نامه کاربران با فرشافرش

(شرایط،قوانین و مقررات کاربران فرشافرش)

 1. ماده 1 - مقدمه

  1. فرش نگارین نقش پارسی(با مسئولیت محدود) به شماره ثبت 552536 و شناسه ملی 14008886369، مالک
  2.   درگاه اینترنتی فرشافرش، در راستای راهبرد حمایت از فرش دستباف ایرانی، توسعه بازار برای بافنده ها و تولیدکنندگان فرش دستباف ایرانی، و توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار مجازی در حوزه فرش و کالاها و خدمات مرتبط، با تابعیت از کلیۀ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه، اقدام به راه اندازی بستر اینترنتی فرشافرش نموده است. تبعیت از قوانین و مقررات کاربران فرشافرش از تاریخ دریافت پیامک و ثبت کد فعال سازی از سوی کاربر (مالک مشخصات ثبت شده در مرکز کاربران فرشافرش) الزامی است.
  3.   عضویت و ورود به وب‏‌سایت فرشافرش هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری فرشافرش و سایر خدمات ارائه شده توسط فرشافرش به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات فرشافرش است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی مطالعه کامل و پذیرفتن «شرایط، قوانین و مقررات فرشافرش» از سوی کاربر است.
  4.   کاربر هنگام ثبت نام با تیک کردن « شرایط و قوانین فرشافرش را مطالعه کرده و می پذیرم» تایید می کند که کلیه قوانین و مقررات کاربران فرشافرش را مطالعه نموده و می پذیرد.
  5.   کلیه اصول و رویه‏‌های فرشافرش منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فرشافرش تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت فرشافرش به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
  6.   فرشافرش دارای نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) می باشد.
  7.   آدرس درگاه اینترنتی فرشافرش دارای گواهی SSL می باشد.
 2. ماده 2 - تعاریف

  1.   فرشافرش : نام تجاری منتسب و متعلق به فرش نگارین نقش پارسی(با مسئولیت محدود) به شماره ثبت 552536 و شناسه ملی 14008886369 است که در متن قوانین و مقررات حاضر به صورت اختصاری فرشافرش بکار می رود.
  2. و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به فرش نگارین نقش پارسی(با مسئولیت محدود) می باشد.   درگاه اینترنتی : وب سایت فرشافرش که یک پلتفرم کسب و کار اینترنتی با آدرس https://www.farshafarsh.com می باشد. درگاه اینترنتی فرشافرش یک زیرساخت آنلاین و برای توزیع و فروش محصولات فروشندگان فرش و کالاها و خدمات مرتبط با صنعت فرش، نقش بازاریاب را دارد.
  3.   مشتری/مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فرشافرش اقدام کند.
  4.   فروشنده(همکار) : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه ثبت مشخصات در درگاه اینترنتی فرشافرش به عنوان "همکار"، امکان فروش کالا و خدمات خود به کاربران یا مشتریان نهایی را از طریق درگاه اینترنتی فرشافرش پیدا می کند.
  5.   مرکز کاربران فرشافرش : به زیرساخت نرم افزاری گفته می شود که کلیه تعاملات فیمابین "کاربر" و فرشافرش به منظور تامین کالا و خدمات به کاربر از طریق آن انجام می شود.
  6.   فرآیند فروش محصول(کالا) : به فرآیند دریافت سفارش مشتریان و تامین کالا یا خدمات از طریق "همکار" گفته می شود.
  7.   محصول : همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که از طریق درگاه اینترنتی فرشافرش در قالب متن، عکس، صدا و فیلم برای مشتری معرفی و به فروش برسد.
  8.   خدمات : هر گونه سرویس که توسط فرشافرش یا همکاران فرشافرش از طریق وب سایت فرشافرش معرفی و با دریافت هزینه به مشتری ارائه می شود.
  9.   حساب "کاربری" : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به کاربران یا مشتریان در پنل «مرکز کاربران فرشافرش»، تعلق می گیرد و کاربر توسط آن به پنل و سبد خرید دسترسی خواهد داشت.
  10.   فرش : فرش کلمه ای است عربی به معنی گستردن و گستردنی، و آن هر چیز که گسترده شود، از قالی، گبه، گلیم، جاجیم، زیلو و نظایر آن را شامل می شود.
  11.   روز کاری : روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. فرشافرش به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
 3. ماده 3 - تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

  1.   محصولات و خدمات ارایه شده در درگاه اینترنتی فرشافرش، از بافندگان یا دیگر فعالین کسب و کار حوزه فرش که با فرشافرش همکاری می‌کنند تامین می شود که محصولات و یا خدمات خود را به‌واسطه درگاه اینترنتی فرشافرش، به صورت آنلاین عرضه می کنند. فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فرشافرش عرضه کرده، و به فروش می رساند.
  2.   مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
  3.   خریداران حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
  4.   سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت 16 هر روز کاری نهایی شوند، حداقل سه روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.
  5.   یک روز کاری فاصله زمانی تحویل برای کالاهای فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان، شروع پردازش سفارش حداکثر یک روز پس از زمان سفارش‌گذاری در فرشافرش است.
  6.   منظور از یک روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار فرشافرش توسط فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.
  7.   در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده و فرشافرش تلاش خواهد کرد محصول/ محصولات مورد نظر شما را ظرف یک هفته تامین کند.
  8.   نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه فرشافرش است، و فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
 4. ماده 4 - موضوع فعالیت فرشافرش

   اقدام فرشافرش به بازاریابی برای فروش کالاها و خدمات "همکار" از طریق نمایش و ارائه خدمات و محصولات در وب سایت فرشافرش به نشانی https://www.farshafarsh.com مطابق قانون تجارت الکترونیک.
 5. ماده 5 - شرایط عمومی

  1.   کاربر باید مشخصات خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی در پنل «مرکز کاربران فرشافرش» به‌طور صحیح ثبت نماید. بدیهی است مسئولیت ثبت اشتباه و یا ثبت خلاف واقع، بر عهده شخص کاربر است.
  2.   به دلیل آنکه در برخی از موارد، احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت فرشافرش امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و «فرش نگارین نقش پارسی» هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.
  3.   مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا "کاربر" می‌بایست ۱۸ (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشد و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات فرشافرش مانند فروش محصولات و خدمات استفاده کند. رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (کاربر) بوده و «فرش نگارین نقش پارسی» کالا هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
  4.   کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید کالا و سفارش خدمات را از درگاه فرشافرش دارد.
  5.   کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.
  6.   عضویت در سایت فرشافرش رایگان است.
  7.   برای ایجاد حساب "کاربری" در پنل کاربران لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خود "کاربر" ارائه گردد. در غیر این صورت، "کاربر" در برابر مالکِ شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب "همکاری" می‌توان ایجاد نمود.
  8.   "کاربر" به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی است که توسط حساب همکاری وی انجام می‌شود. اگر "کاربر" استفاده از حساب "کاربری" خود را در اختیار دیگری گذاشت یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری نمود، تمام مسؤولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات حساب به نام اوست و فرشافرش در این زمینه مسؤولیتی نخواهدپذیرفت.
  9.   مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور، مسئولیت‌های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه فعالیت‌هایی که تحت حساب "کاربر" و یا رمز عبور انجام می‌پذیرد بر عهده " کاربر" می‌باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، "کاربر" مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید.
  10.   مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب "کاربر"، مانند نام " کاربر" و رمز عبور، با "کاربر" است. لذا "کاربر" موظف است در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشد و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات حساب کاربری، باید در اسرع وقت به فرشافرش اطلاع دهد. همان طور که در بند قبل ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده "کاربر" است.
  11.   "کاربر" اعلام و اقرار می نماید که با نحوه کار با پنل کاربری و فعالیت در فرشافرش آشنایی و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه فرشافرش طرح نماید.
  12.   مطابق این سند، "کاربر" اعلام می‌دارد از هر گونه استفاده از خدمات فرشافرش که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهد کرد.
  13.   اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود.
  14.   فرشافرش مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.
  15.   هنگام تعمیرات دوره‌ای، درگاه اینترنتی فرشافرش به‌طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود و کاربران حق اعتراض ندارند.
  16.   فرشافرش این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت فرشافرش را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا، کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور موقت یا دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.
  17.   کاربر نباید در سایت فرشافرش اظهاراتی را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند فرشافرش محق است عضویت کاربر را به حالت تعلیق در بیاورد. در اینحالت، کاربر (مشتری) حق استفاده از سایت فرشافرش را برای هرگونه عمل تجاری از دست می‌دهد.
  18.   رسید‌های کالا و خدماتی که پس از خرید برای کاربران عضو ارسال می‌شود دارای نام و مشخصات است اما کاربر عضو باید از رسید و یا کد دریافتی مراقبت نماید و چنانچه به هر دلیلی آن رسید مربوطه مفقود شود و یا شخص دیگری از آن استفاده کند، در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.
  19.   "کاربر" موظف است در درج محتوای فرش در پنل خود، کلیه ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را رعایت نموده و بدینوسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث را می پذیرد.
  20.   فرشافرش خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.
 6. ماده 6 - فرایند خرید کالا یا خدمات از درگاه اینترنتی فرشافرش

  1.   بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در سایت توسط کاربران
  2.   پرداخت مبلغ معین توسط مشتری (کاربر) به‌صورت آنلاین به حساب «فرش نگارین نقش پارسی» (انعقاد قرارداد)
  3.   ارسال رسید کالا و خدمات خریداری شده در قالب ایمیل به آدرس پست الکترونیک کاربر و یا به‌صورت پیامک به شماره تلفن همراه کاربر
  4.   درخواست کالا از بافنده یا تامین‌کننده کالا توسط فرشافرش
  5.   دریافت کالا توسط فرشافرش
  6.   بررسی کیفی کالا مطابق با مشخصات اعلامی توسط بافنده یا تامین کننده
  7.   ارسال کالا یا خدمت به مشتری (کاربر)
  8.   نام چاپ شده روی رسید، نامی است که کاربر در زمان عضویت به ارائه داده است. بنابراین فرشافرش در خصوص هرگونه مغایرت نام با هویت واقعی خریدار مسئولیتی ندارد و درصورت بروز هرگونه مغایرت، خریدار حق استفاده از رسید خود را نخواهد داشت.
  9.   قیمت کالاها یا خدمات با رعایت استانداردهای قیمت گذاری (با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمان های نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه ها و همچنین قوانین قیمت گذاری فرشافرش یا کارشناسان فرش دستباف) در پنل همکاران و در پنل اختصاصی و به مسئولیت "همکار"، تعیین می شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده "همکار" است.
 7. ماده 7 - ارتباطات الکترونیکی

  1.   هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات فرشافرش استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به فرشافرش ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فرشافرش به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های از طریق آنها صورت می‌گیرد.
  2.   جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد فرشافرش برای اعضای وب سایت فرشافرش ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه فرشافرش را در پروفایل خود لغو کنند.
  3.   توجه داشته باشید که تنها شماره‌‌ای است که فرشافرش از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه فرشافرش را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.
  4.   همچنین ممکن است فرشافرش از طریق شماره برای برخی کاربران یا مشتریان خود، سوال نظرسنجی ارسال کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان فرشافرش، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام فرشافرش است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@farshafarsh.com اطلاع دهید.
 8. ماده 8 - سیاست های رعایت حریم شخصی

  1.   فرشافرش به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. فرشافرش متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فرشافرش، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
  2.   همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فرشافرش، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فرشافرش جزئی از اموال فرشافرش محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فرشافرش است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فرشافرش محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط فرشافرش و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار فرشافرش است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت فرشافرش و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای فرشافرش محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات فرشافرش، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. فرشافرش محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می‏‌رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
  3.    تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی https://www.farshafarsh.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت فرشافرش هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از https://www.farshafarsh.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.
 9. ماده 9 - تعهدات و حقوق فرشافرش

   فرشافرش اطلاعات زیر را به‌منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد:

  1.   مشخصات فنی فرش و یا خدمات
  2.   تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا یا خدمت بر عهده مشتری است.
  3.   کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری فرشافرش است. همچنین هرگونه بهره برداری، استناد و استفاده تجاری از آنها، حتی برای مالکِ فرش، ممنوع بوده و فرشافرش حق خود را برای پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ می دارد. عکس ها و مطالب تولیدی توسط "همکار" مشمول این مورد نخواهد شد.
 10. ماده 10 - ثبت، پردازش و ارسال سفارش

  1.   روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. فرشافرش به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
  2.   کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فرشافرش به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. فرشافرش همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فرشافرش به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فرشافرش محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
  3.   در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
  4.   فرشافرش مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فرشافرش محفوظ است.
  5.   در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت فرشافرش، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای فرشافرش محفوظ است. فرشافرش در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی 24 الی 48 ساعت کاری به  حساب اعلام شده توسط مشتری  واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت فرشافرش می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
  6.   کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، فرشافرش جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
  7.   کاربری هر مشتری شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، فرشافرش مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لذا خریداران محترم می بایست با ارائه تصویر کارت ملی خود و خرید از طریق کارت بانکی متعلق به شخص خریدار که با هویت سفارش دهنده در تطابق می باشد، اقدام به ثبت سفارش نمایند. لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.
  8.   با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه " تکمیل اطلاعات حقوقی " و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
  9.   همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
  10.   امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از بیست میلیون ریال است، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.
  11.   تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.
  12.   در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
  13.   لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان «شگفت انگیز» که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که فرشافرش هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.
 11. ماده 11 - سرویس مهلت تصمیم گیری ۷ روزه فرشافرش

  1.   در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، فرشافرش با همکاری کلیه بافنده ها و تولیدکنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به "پرو یا تصمیم گیری خرید" دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه ایراد و عیب می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی بافندگان و تولیدکنندگان در وب سایت فرشافرش، کلیه کالاهایی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.
  2.   همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
  3.   لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش فرشافرش کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.
  4.   آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید.
  5.   برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه فرشافرش، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
  6.   در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط فرشافرش دریافت نشود، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.
  7.   در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در فرشافرش به اتمام برسد، و فرشافرش امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.
 12. ماده 12 - شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

  1.   فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فاصله space بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
  2.   برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.
  3.   نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول یا خدمت در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.
  4.   نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.
  5.   با توجه به تفاوت در سطح کیفت فرش های مختلف (طرح و نقش، بافت، الیاف، ...) و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.
  6.   جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
  7.   با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
  8.   کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
  9.   قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.
  10.   تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
  11.   از طریق نمودار تغییر قیمت در سایت می‌توانید از تغییرات قیمت آگاه شوید؛ لذا به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.
  12.   در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.
  13.   با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  14.   تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
  15.   کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از فرشافرش را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.
  16.   توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.
  17.   بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
  18.   لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.
 13. ماده 13 - شرایط ارسال پرسش یا پاسخ

  1.   بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.
  2.   برای آگاهی از تغییرات قیمت از نمودار تغییر قیمت در سایت استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قیمت» نپرسید.
  3.   از پرسش و پاسخ درباره‌ی آدرس سایر فروشگاه‌های فیزیکی یا اینترنتی و استفاده از لینک خودداری کنید.
  4.   پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول موردنظرتان بنویسید.
  5.   از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.
  6.   توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتریان فرشافرش (شماره تلفن زیر) تماس بگیرید یا از طریق فرم صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.

  7.   برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادها، انتقاد یا شکایت های خود نیز از فرم صفحه "تماس با ما" استفاده کنید یا به ایمیل آدرس info@farshafarsh.com ایمیل ارسال کنید.
 14. ماده 14 - باشگاه مشتریان فرشافرش

  1.   «باشگاه مشتریان فرشافرش» با هدف تداوم لذت خرید، رضایتمندی و قدردانی از مشتریان فرشافرش ایجاد شده است. مشتریان می‌توانند با نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود در فرشافرش در «باشگاه مشتریان فرشافرش» هم عضو شوند و براساس فعالیت‌هایی از جمله خرید، ثبت نظر در خصوص کالای خریداری‌شده و دعوت از دوستان امتیاز جمع‌آوری کرده و از پیشنهادهای ویژه ارائه شده در «باشگاه مشتریان فرشافرش» بهره‌مند شوند.
 15. ماده 15 - نمایندگی

  1.   فرشافرش در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به فرشافرش اطلاع دهید.
  2.   در حال حاضر برای خرید از فرشافرش تنها باید به وب سایت فرشافرش به نشانی https://www.farshafarsh.com مراجعه و سفارش خود را ثبت کرد.
 16. ماده 16 - محتوا

  1.   فرشافرش نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه بهترین سرویس‌‏های خود می‏‌کند. فرشافرش جهت تولید محتوا از منابع و مراجع و دانش اساتید فرش استفاده می‏‌کند. فرشافرش تضمین نمی‏‌کند که شرح مشخصات کالا و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر فرش ارائه شده توسط فرشافرش هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت دارد تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده می باشد.
  2.   فرشافرش هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت فرشافرش تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.
  3.   سایت فرشافرش ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.
  4.   © کلیه محتویات سایت فرشافرش شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت فرشافرش تعلق دارد.
 17. ماده 17 - سیاست قیمت گذاری

  1.   سیاست قیمت‌‏گذاری در فرشافرش مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در فرشافرش قیمت‏‌هایی است که ابتدا توسط بافنده و یا تولیدکننده آن محصول یا خدمت تعیین می شود. کارشناسان فرشافرش نیز بررسی و در صورت مناسب بودن قیمت محصول یا خدمت را در سایت فرشافرش عرضه می کنند.
  2.   در مواردی نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، فرشافرش موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روزرسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حملِ کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.
 18. ماده 18 - طرح تشویقی پیشنهاد «شگفت انگیز»

  1.   طرح تشویقی «شگفت انگیز» به منظور ایجاد تجربه یک خرید شاد و ضایت بخش برای کاربران در نظر گرفته شده و بعضی روزها در این بخش تعدادی از محصولات با تخفیف‏‌هایی بسیار ویژه‏‌تر نسبت به فروش‌‏های ویژه درج می‏‌شود که این کالاها تنها برای ساعت‏‌هایی امکان سفارش گذاری دارند. در مواردی که به دلیل استقبال کاربران، موجودی کالا زودتر از موعد مقرر به پایان رسد، وضعیت کالا به ناموجود تغییر می‏‌کند و امکان سفارش گذاری وجود نخواهد داشت. در صورتی که کالایی در روز قبل از فروش «شگفت انگیز» به سبد خرید اضافه شود و در هنگام پردازش، کالا در طرح «شگفت انگیز» باشد، قیمت «شگفت انگیز» اعمال می‏‌شود. به دلیل اینکه این طرح تنها یک طرح تشویقی خرید است، فرشافرش تعهدی در قبال سفارش‌‏های تعدادی ندارد و در صورت امکان فروش تعدادی هماهنگی‌‏های لازم انجام می‏‌شود. همچنین، هزینه ارسال سفارش برای بخش «شگفت انگیز» به ازای هر سفارش به صورت مجزا و ثابت در نظر گرفته می‏‌شود و امکان تغییر ندارد.
 19. ماده 19 - قوه قاهره (فورس ماژور)

     تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، نظیر جنگ، شورش، سيل، زلزله، حريق و ... فرشافرش هیچ گونه مسئولیتی ندارد.