فرشافرش،اولین پلتفرم آنلاین اختصاصی فرش دستباف ایرانی

کاربر گرامی با عرض پوزش به اطلاع می رساند، فرشافرش جهت ارائه خدمات با کارایی بیشتر و مفیدتر، در حال بهبود فرآیندهای اجرایی می باشد. به همین منظور تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات معذور می باشد.

قرارداد عرضه فرش دستباف و کالاها و خدمات مرتبط در سایت فرشافرش

(قوانین و مقررات فرشافرش)

 1. ماده 1 - مقدمه

  1.    فرشافرش، مالک درگاه اینترنتی فرشافرش، در راستای راهبرد حمایت از فرش دستباف ایرانی، توسعه بازار برای بافنده ها و تولیدکنندگان فرش دستباف ایرانی، و توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار مجازی در حوزه فرش و کالاها و خدمات مرتبط، با تابعیت از کلیۀ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه، اقدام به راه اندازی بستر اینترنتی فرشافرش نموده است. قوانین و مقررات فرشافرش از تاریخ دریافت پیامک و ثبت کد فعال سازی از سوی همکار (مالک مشخصات ثبت شده در پنل همکارانِ درگاه اینترنتی فرشافرش) به عنوان قرارداد مابین فرشافرش و همکار رسمیت قانونی خواهد داشت و برای طرفین حکم قرارداد قطعی را داشته و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند.
  2.    استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم فرشافرش https://www.farshafarsh.com و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند فرشافرش نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «همکار/ همکاران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود.
  3.   قوانین و مقررات و شرایط استفاده از فرشافرش، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین "همکار" و فرشافرش است.
 2. ماده 2 - تعاریف

  1.   فرشافرش : نام تجاری منتسب و متعلق به فرشافرش است که در متن قوانین و مقررات حاضر به صورت اختصاری فرشافرش بکار می رود.
  2.   درگاه اینترنتی : وب سایت فرشافرش که یک پلتفرم کسب و کار اینترنتی با آدرس https://www.farshafarsh.com می باشد. درگاه اینترنتی فرشافرش یک زیرساخت آنلاین و برای توزیع و فروش محصولات فروشندگان فرش و کالاها و خدمات مرتبط با صنعت فرش، نقش بازاریاب را دارد و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به فرشافرش می باشد.
  3.   مشتری/مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق فرشافرش سفارش می دهد.
  4.   همکار : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه ثبت مشخصات در درگاه اینترنتی فرشافرش به عنوان همکار، امکان فروش کالا و خدمات خود به مشتریان نهایی را از طریق درگاه اینترنتی فرشافرش پیدا می کند. همکار در واقع مالک مشخصات ثبت شده در در پنل همکاران در درگاه اینترنتی فرشافرش است.
  5.   حساب همکاری : صفحه مجازی که مشخصات همکار در آن ثبت با نام همکار و رمز عبور در اختیار همکار قرار می گیرد.
  6.   پنل همکاران : به زیرساخت نرم افزاری گفته می شود که کلیه تعاملات فیمابین "همکار" و فرشافرش به منظور تامین کالا از طریق آن انجام می شود.
  7.   قرارداد : به مجموعه شرایط قوانین و مقررات متن حاضر گفته می شود که از تاریخ دریافت پیامک و ثبت کد فعال سازی از سوی همکار (مالک مشخصات ثبت شده در پنل همکارانِ درگاه اینترنتی فرشافرش)، به عنوان قرارداد مابین فرشافرش و همکار رسمیت قانونی خواهد داشت و برای طرفین حکم قرارداد قطعی را داشته و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند.
  8.   سامانه هوشمند قرارداری فرشافرش : زیرساخت آنلاین انعقاد قرارداد فیمابین فرشافرش و همکار ("همکار") می باشد که همکار هنگام ثبت نام با پذیرش «قوانین و مقررات فرشافرش را قبول دارم» قرارداد را به صورت مجازی تایید می نماید.
  9.   فرآیند انعقاد قرارداد : به فرآیند الکترونیکی و آنلاین انجام توافق مابین "همکار" و فرشافرش گفته می شود و تابع قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ می باشد.
  10.   فرآیند فروش کالا : به فرآیند دریافت سفارش مشتریان، اطلاع رسانی آن به "همکار" و تامین کالای سفارشات از طریق "همکار" گفته می شود. همکار هنگام ثبت نام با پذیرش « قوانین و مقررات فرشافرش را قبول دارم» قرارداد را به صورت مجازی تایید می نماید.
  11.   دستورالعمل ها : اطلاعات تخصصی هستند که به صورت الکترونیکی به همکار ("همکار") ابلاغ می شود و اجرای تمامی آنها برای "همکار" لازم الاجرا خواهد بود.
  12.   حق الزحمه : معادل ریالی درصدی معین از قیمت فروش هر یک از کالاهای "همکار" در سایت فرشافرش است که فرشافرش پس از کسر مبلغ حق الزحمه، مابقی مبلغ فروش را به حساب مشتری واریز می کند.
  13.   محصول : همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که از طریق درگاه اینترنتی فرشافرش در قالب متن، عکس، صدا و فیلم برای مشتری معرفی و به فروش برسد.
  14.   پنل همکاران : فضایی مجازی با درگاه اختصاصی هر "همکار" است که فرشافرش به صورت آنلاین جهت بارگذاری محتوا، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار "همکار" قرار می‌‌دهد و راه ارتباط اصلی و رسمی فرشافرش و "همکار" می باشد.
  15.   حساب همکار/همکاری : حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به تامین کننده یا دیگر همکاران در پنل همکاران، تعلق گرفته است و تامین کننده توسط آن به پنل دسترسی خواهد داشت.
  16.   ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از طریق پورتال، پنل "همکار"ی یا ایمیل از سوی فرشافرش به صورت الکترونیکی به همکاران (فروشندگان) ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای همکار لازم الاجراست.
  17.   فرش : فرش کلمه ای است عربی به معنی گستردن و گستردنی، و آن هر چیز که گسترده شود، از قالی، گبه، گلیم، جاجیم، زیلو و نظایر آن را شامل می شود.
  18.   فرش معیوب : عبارت است از هر فرش یا هر بخش یا جزیی از فرش که دارای ایراد، نقص یا عیب باشد.
  19.   بازار آنلاین و بازار آفلاین : بازار آنلاین بازاری است که در آن فرش، خدمات و دیگر کالاها در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین) عرض شده و به فروش می رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، فرش و دیگر کالاها، مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاه ها و مراکز توزیع، عرضه شده و به فروش می رسد.
 3. ماده 3 - موضوع همکاری

  اقدام فرشافرش به بازاریابی برای فروش کالاها و خدمات "همکار" از طریق نمایش و ارائه خدمات و محصولات در وب سایت فرشافرش به نشانی https://www.farshafarsh.com مطابق قانون تجارت الکترونیک.

 4. ماده 4 - شرایط عمومی

  1.   "همکار" برای استفاده از خدمات مختلف فرشافرش، به ایجاد حساب "همکاری" نیاز دارد و با تأسیس حساب "همکاری" در پنل همکارانِ فرشافرش، می‌پذیرد که قوانین و مقررات فرشافرش را به مثابه قرارداد به طور کامل مطالعه کرده‌ و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌است.
  2.   مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا "همکار" می‌بایست ۱۸ (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشد و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات فرشافرش مانند فروش محصولات و خدمات استفاده کند.
  3.   برای ایجاد حساب "همکاری" در پنل همکاران لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خود "همکار" ارائه گردد. در غیر این صورت، "همکار" در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب "همکاری" می‌توان ایجاد نمود.
  4.   "همکار" به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی است که توسط حساب همکاری وی انجام می‌شود. اگر "همکار" استفاده از حساب "همکاری" خود را در اختیار دیگری گذاشت یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری نمود، تمام مسؤولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورتحساب و پرداخت‌ها به نام اوست و فرشافرش در این زمینه مسؤولیتی نخواهدپذیرفت.
  5.   مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام "همکاری" و رمز عبور، مسئولیت‌های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه فعالیت‌هایی که تحت حساب "همکاری" و یا رمز عبور انجام می‌پذیرد بر عهده "همکار" می‌باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، "همکار" مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید.
  6.   مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب "همکاری"، مانند نام "همکاری" و رمز عبور، با "همکار" است. لذا "همکار" موظف است در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشد و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات "همکاری" در اسرع وقت به فرشافرش اطلاع دهد. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب "همکاری" به عهده "همکار" است.
  7.   اگر "همکار" به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تأسیس حساب "همکار"ی در فرشافرش اقدام کند، علاوه بر ثبت مشخصات حقوقی، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌است که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از فرشافرش را به عهده دارد. لذا در این زمینه مسؤولیتی متوجه فرشافرش نخواهدبود.
  8.   ایجاد حساب "همکاری" در فرشافرش و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از فرشافرش، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین "همکار" و فرشافرش ایجاد نخواهد کرد.
  9.   درصورتی که فرشافرش از "همکار" درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند، "همکار" متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی فرشافرش ارائه کند. در غیر این صورت، فرشافرش می‌تواند حساب "همکاری" را مسدود کند و به "همکار" هیچ خدماتی ارائه نکند.
  10.   "همکار" حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین نخواهد داشت و فرشافرش حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.
  11.   "همکار" اعلام و اقرار می نماید که با نحوه کار با پنل "همکار"ی و فعالیت در فرشافرش آشنایی و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه فرشافرش طرح نماید.
  12.   مطابق این سند، "همکار" اعلام می‌دارد از هر گونه استفاده از خدمات فرشافرش که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهد کرد.
  13.   هرگونه جمع‌آوری با/ بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان فرشافرش که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی فرشافرش، نفوذ در نرم‌افزارهای فرشافرش و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح پلتفرم فرشافرش، ممنوع است.
  14.   همواره حق مالکیت فرشافرش بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی فرشافرش محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به فرشافرش (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی فرشافرش یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است و این حق برای پیگیری قانونی و قضایی برای فرشافرش محفوظ خواهدبود.
  15.   در صورتی که فرشافرش به جهت اقدامی که "همکار" انجام داده‌است، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، "همکار" متعهد به دفاع و مصون ساختن فرشافرش از این گونه ادعاها خواهد بود. این بدان معناست که "همکار" در این موارد از فرشافرش (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهد نمود و فرشافرش را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به فرشافرش تحمیل شود، مصون نگاه خواهد داشت.
 5. ماده 5 - نحوه اجرای قرارداد همکاری

  1.   در صورت عدم تمایل هریک از طرفین مبنی بر ادامه همکاری، مراتب باید از یک هفته قبل از به طرف دیگر اعلام گردد.
  2.   سفارشات خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط "همکار" در پنل همکاران، برای وی قابل رؤیت است و "همکار" موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته بندی کرده و به انبار فرشافرش، ارسال نماید. نشانی انبار فرشافرش به "همکار" اعلام خواهد شد و در صورتیکه نشانی اعلام شده تغییر یابد فرشافرش به "همکار" اعلام خواهد کرد و "همکار" مکلف به تبعیت از تغییرات بعدی است.
  3.   پذیرش قوانین و مقررات فرشافرش، حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نماید و هیچ گونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر، قابل استماع نمی باشد.
  4.   وجه ناشی از فروش فرش و کالاها و خدمات مرتبط در درگاه اینترنتی فرشافرش به حساب فرشافرش واریز می شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان بر عهده فرشافرش است که فرشافرش مطابق رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان، برای کالای فروش رفته به نیابت از "همکار"، فاکتور فروش موضوع قانون مالیات های مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید و نیز صورتحساب خدمات ارائه شده از سوی فرشافرش به "همکار"، توسط فرشافرش به نام "همکار" صادر می شود. فرشافرش درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به "همکار" و قراردادهای منعقده با "همکار" را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد.
  5.   با پذیرش قوانین و مقررات فرشافرش، "همکار" به فرشافرش مخیرا وکالت می دهد که جهت رضایتمندی خریداران، نیابتاً از طرف "همکار"، اقدام به صدور فاکتور در خصوص اقلامی که توسط "همکار"، در فضای مجازی مذکور به فروش می رسد، نماید. لازم به ذکر است که "همکار" کلیه ی مسئولیت های ناشی از صدور فاکتور مذکور و فروش کالا بر روی وبسایت فرشافرش، را بر عهده داشته و در صورت لزوم، متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و همچنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و فرشافرش می باشد و فرشافرش در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می باشد.
  6.   قیمت کالاها یا خدمات با رعایت استانداردهای قیمت گذاری (با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمان های نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه ها و همچنین قوانین قیمت گذاری فرشافرش یا کارشناسان فرش دستباف) در پنل همکاران و در پنل اختصاصی و به مسئولیت "همکار"، تعیین می شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده "همکار" است. به موجب این قرارداد، "همکار" به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی فرشافرش کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نموده است.
  7.   "همکار" متعهد است در صورت پایان تاریخ اعتبار گواهی مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده در پنل، گواهی معتبر خود را درپنل بارگذاری نمایند. در صورت عدم بارگذاری، ظرف یک ماه از تاریخ پایان اعتبار، فرشافرش می تواند دسترسی "همکار" را به پنل قطع نماید. در صورتی که گواهی مالیات بر ارزش افزوده معتبر حداکثر تا دو ماه از تاریخ پایان اعتبار گواهی قبلی، در سیستم بارگذاری نشود و یا به فرشافرش ارائه نگردد، فرشافرش می تواند قرارداد همکاری را فسخ و طبق ماده 9 عمل نماید.
  8.   در صورت اشتباه "همکار" و درج قیمت به بهای پایینتر از قیمت واقعی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده 9 در خصوص عرضه کالای ناموجود می شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده "همکار" است.
  9.   "همکار" اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی فرشافرش، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و باید کلیه خسارات وارده به فرشافرش را در این خصوص جبران نماید.
  10.   نام تجاری "همکار" جهت درج در سایت، نام تجاری اعلامی از طرف "همکار" در پنل او می-باشد و "همکار" در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت-های حقوقی و کیفری بر عهده "همکار" خواهد بود. در صورتی که "همکار" ظرف مدت 3 روز از اعلام فرشافرش مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی، به مراجع مربوطه مراجعه ننماید، موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده 9) به فرشافرش می باشد.
 6. ماده 6 - تعهدات و حقوق "همکار"

  1.   "همکار" متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه های صنفی، حرفه ای، بهداشتی (در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک به شرح پنل را بارگذاری و در صورت لزوم آنها را به روزرسانی نماید، عدم بارگذاری یا به وزرسانی اسناد به طور صحیح علاوه بر ایجاد حق فسخ برای فرشافرش (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای فرشافرش ایجاد می کند که کلیه پرداخت ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی "همکار" را به پنل همکاران قطع نماید.
  2.   "همکار" حقیقی می تواند همزمان با انعقاد قرارداد همکاری، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با فرشافرش معرفي نمايد.
  3.   "همکار" حقوقی موظف است همزمان با انعقاد قرارداد همکاری، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با فرشافرش معرفي نمايد.
  4.   "همکار" متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می باشد.
  5.   "همکار" موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی فرشافرش ارائه نماید. "همکار" مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات خود علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی، فرشافرش را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط ثالث مصون نماید.
  6.   "همکار" متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت فرشافرش میتواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده 9) از "همکار" مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نمایدد. علاوه بر این فرشافرش می تواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی فرشافرش درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین "همکار" نمی باشد.
  7.   از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، "همکار" متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می باشد، "همکار" با پذیرش تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد می باشد کالاهای مرجوعی را بپذیرد. مسئولیت هرگونه تخلف از این مقررات با "همکار" بوده و "همکار" متعهد به پاسخگویی به دعاوی می باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را در خصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه فرشافرش طرح کنند و تحت هر شرایطی فرشافرش به دلیل عملکرد مرتبط با "همکار" منفرداً یا متضامناً محکوم گردید، "همکار" موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی فرشافرش را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه ها را مسترد نماید.
  8.   "همکار" در صورت اعلام مشتری مبنی بر عیب، کاستی یا نقص فرش، متعهد به اجرای صحیح تعهدات و پاسخگویی به مشتری و جلب رضایت وی بر اساس نظر فرشافرش است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت 2 روز کاری اقدام نماید. چنانچه "همکار" ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته یا مشتری با پس دادن کالا تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، فرشافرش نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می نماید و "همکار" بدینوسیله حق هرگونه اعتراض نسبت به استرداد وجه به مشتری و عدم استرداد فرش از سوی خریدار را از خود سلب و ساقط می نماید. "همکار" می پذیرد هزینه ناشی از استرداد فرش های معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات "همکار" کسر و توسط فرشافرش برداشت خواهد شد.
  9.   "همکار" اعلام و اقرار می نماید مالک قانونی محصولات معرفی شده بوده و مجاز به فروش آنها است و ضمناً محصولات ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می باشد یا خود بافنده یا تولیدکننده آنها می باشد و متعهد می شود هیچ محصول با کیفیت و مشخصاتی مغایر با مشخصات درج شده در سایت فرشافرش را تحویل مشتری ندهد و تضمین می کند تمامی محصولات و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری (طراحان فرش) عرضه شده اند و مستندات مربوطه را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به فرشافرش یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیت های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی-صلاح بر عهده "همکار" خواهد بود و "همکار" موظف است درصورت محکومیت یا الزام قانونی فرشافرش به پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، جریمه ای مطابق با ماده 9 به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به فرشافرش پرداخت نماید. "همکار" ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله می پذیرد که در صورت تخلف، فرشافرش می تواند ضمن قطع فوری دسترسی "همکار" به پنل، نسبت به فسخ قرارداد همکاری اقدام نماید و "همکار" حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.
  10.   "همکار" متعهد می شود که هیچ نوع فرش و دستبافه تقلبی یا غیراصل را به عنوان فرش اصیل در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد. در غیر این صورت "همکار" موظف است مطابق ماده 9 هر وجه التزام عدم انجام تعهد به فرشافرش را پرداخت نماید و در این صورت، فرشافرش میتواند ضمن قطع فوری دسترسی "همکار" به پنل، نسبت به فسخ قرارداد همکاری اقدام نماید و "همکار" بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.
  11.   "همکار" تضمین می کند که اولاً تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول فرش ها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و فرش ها با اطلاعات و مشخصات انتشار یافته در مورد آنها کاملاً تطبیق دارد، ثانیاً کلیه فرش ها در بسته بندی مطابق با استاندارد فرشافرش و در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی فرشافرش، در بهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع فرش و مسیر حمل تحویل داده خواهد شد، ثالثاً، فرش های فروخته شده به هیچ عنوان فرش های دست دوم مرجوعی (ریفرش) و یا مجددا فروخته شده نمی باشد. "همکار" مسئول جبران خسارات وارده و دعوای طرح شده از سوی مشتریان در خصوص موارد مذکور در این بند خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص متوجه فرشافرش نخواهد بود.
  12.   "همکار" متعهد است نظر فرشافرش را در مورد کاستی ها و نقایص بسته ها پذیرفته و اقدامات لازم را در خصوص رفع نقص ظرف مدت 24 ساعت به عمل آورد. در صورت عدم رفع نقص، "همکار" متعهد به جبران خسارات وارده به فرشافرش و مشتری) براساس ماده 9) حسب اعلام فرشافرش و پرداخت خسارات ناشی از تأخیر در انجام تعهد است.
  13.   "همکار" مطابق بخشنامه سازمان امور مالیات (وجود در پنل) یازی به صدور صورتحساب فروش موضوع آئین نامه اجرایی ماده 95 قانون مالیات های مستقیم ندارد و فروش های صورت پذیرفته توسط فرشافرش به نیابت از خود را در سامانه معاملات فصلی به نام خریدار نهایی ارسال خواهد نمود. اطلاعات خریدار نهایی مطابق پنل همکاران قابل دریافت می باشد.
  14.   "همکار" اعلام و اظهار می دارد كه در زمان انعقاد قرارداد همکاری، مشمول هیچ ممنوعيت قانونی برای انعقاد قرارداد همکاری نمی باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، متعهد به اعلام ممنوعیت قانونی خود جهت اخذ تصمیم مقتضی به فرشافرش می باشد. در صورت عدم اعلام ممنوعیت، "همکار" مسئول عواقب قانونی آن و جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و فرشافرش خواهد بود و فرشافرش هیچ مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.
  15.   اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته بندی یا تحویل محصول رخ دهد از جمله مواردی چون استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل دهنده ی محصول، آلودگی محصول یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه "همکار"، "همکار" در مقابل فرشافرش، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار و اشخاص ثالث مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.
  16.   "همکار" متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت فرشافرش می تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را از تأمین کننده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید. علاوه بر این فرشافرش می تواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی فرشافرش درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین تأمین کننده نمی‌باشد.
  17.   "همکار" متعهد است صرفاً کالاهای موجود در انبار را در پنل همکاران اعلام نماید. معرفی کالای غیرموجود در پنل سلر سنتر به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و "همکار" مسئول جبران خسارات وارده به فرشافرش و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی و قانونی خواهد بود. در این حالت فرشافرش بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی مندرج در ماده 9، راساً نسبت به قطع پنل "همکار" به فوریت اقدام خواهد نمود.
  18.   "همکار" متعهد به حفظ محرمانگی نام "همکاری" و رمز عبور پنل همکاران بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره-های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت. بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام "همکاری" و رمز عبور، مسئولیت های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه ی فعالیت هایی که تحت حساب "همکار"ی و یا رمز عبور انجام می پذیرد بر عهده "همکار" می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، "همکار" مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید. "همکار" موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به فرشافرش اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از پنل یا خسارات ناشی از آن بر عهده "همکار" است.
  19.   "همکار" متعهد است مقررات لازم الاجرا علی الخصوص قانون تجارت الکترونیک و نظامات مختص این قانون (از جمله ارائه محصولات سالم به مشتری، حفظ مهلت هفت روزه انصراف، ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد محصولات عرضه شده در فضای مجازی) و قوانین و مقررات مالیاتی، صنفی، جرائم رایانه ای و مجازات اسلامی و نیز قوانین و مقررات تعزیرات و امور گمرکی و صادرات و واردات و مبارزه با قاچاق را رعایت نماید و همچنین تأیید می نماید که مجوزهای قانونی و توانایی های لازم را برای این فعالیت ها دارا می باشد. "همکار" ضمن آگاهی به این موضوع، حق خود در خصوص هرگونه ادعای جبران خسارات را سلب و ساقط می نماید.
  20.   "همکار" موظف است در درج محتوای فرش در پنل خود، کلیه ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را رعایت نموده و بدینوسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث را می پذیرد.
  21.   در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این شرایط همکاری، "همکار" باید خسارات وارده به فرشافرش را جبران نماید و با پذیرش قوانین و مقررات فرشافرش، در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این شرایط همکاری، فرشافرش می تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل اقدام نماید.
  22.   مطالبات "همکار" خواه ناشی از این شرایط همکاری، خواه ناشی از هر منشا دیگر، نزد فرشافرش از جمله تضامین می باشد و فرشافرش می تواند هر یک از مطالبات خویش، هزینه ها و خسارات را راسا از محل مطالبات وی یا هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.
  23.   "همکار" حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب پذیرش قوانین و مقررات فرشافرش به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین، نخواهد داشت و فرشافرش حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.
  24.   "همکار" موظف است نسبت به محصولات عودت شده از سوی مشتریان، محصولات معیوب، یا به هر علت موظف به استرداد آن می باشد، اقدامات لازم نسبت به تحویل کالا از انبار فرشافرش را ظرف مدت 45 روز پس از اعلام فرشافرش به ایشان از طریق پنل، انجام دهد.
  25.   رویکرد اساسی فرشافرش، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که فرشافرش تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری تأمین کننده بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.
  26.   در صورت تکرار نقض تعهد به مدت سه بار، فرشافرش می تواند ضمن قطع دسترسی "همکار" به پنل، حسب صلاحدید نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه وجوه التزام و خسارات نخواهد شد.
  27.   در صورتی که "همکار" جهت دریافت و استرداد محصولات شرح زیر، اقدام ننماید: • کالاهای بدون برچسب صحیح، • کالاهایی که "همکار" تقاضای استرداد آن از انبار را نموده است، • کالاهای عودت شده از سوی مشتریان، • کالاهای معیوب، • کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است، یا به هر علت با توجه به مفاد این قرارداد، موظف به استرداد آن می باشد.
  28.   "همکار" متعهد به معرفی نماینده خود جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی می باشد. متعاقباً "همکار" با استفاده از پنل، اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه فرشافرش طرح نماید.
  29.   "همکار" متعهد خواهد بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن کالاها و خدمات را در بستر فرشافرش عرضه نماید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده همکار" خواهد بود.
  30.   رویکرد اساسی فرشافرش، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که فرشافرش تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری "همکار" بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.
 7. ماده 7 - حق الزحمه و هزینه های فروش

  1.   حق الزحمه فرشافرش : درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی فرشافرش و به شرح مندرج در جدول ارسالی به "همکار" به فرشافرش تعلق می گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از درج کالا در پنل برای "همکار" قابل رویت است، "همکار" با ثبت و یا درج کالا در پنل، درصد مذکور را نیز به عنوان حق الزحمه فرشافرش تائید می کند و می پذیرد. فرشافرش می تواند نسبت به وصول حق الزحمه خود از محل مطالبات "همکار" به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام نماید.
  2.   هزینه های خدمات ویژه : هزینه های مربوط به خدمات تبلیغاتی، تولید محتوا و تصویربرداری برای فرش و دیگر کالاها و خدمات عرضه شده در سایت فرشافرش، هزینه استفاده از پنل ویژه مشتریان، هزینه های ارزیابی و صدور شناسنامه فرش، هزینه های کارشناسیِ چیدمان فرش در صورت درخواست "همکار" برعهده "همکار" می باشد که در صورت درخواست و سفارش فرشنده و انجام آن بایستی به فرشافرش پرداخت نماید.
  3.   هزینه های جانبی : هزینه های مرجوعی، همچنین جریمه ها (بر اساس ضوابط کاری فرشافرش به شرح مندرج در این شرایط همکاری و نیز ضوابط مندرج در پنل همکاران فرشافرش) و هزینه های جانبی مربوط به همه مراحل بسته بندی فرش و دیگر کالاها و ارسال به انبار فرشافرش (از قبیل بیمه، حمل و سایر هزینه های مربوطه) به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به عهده "همکار" بوده و از "همکار" دریافت خواهد شد. تبصره 1 : امکان تغییر حق الزحمه، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط فرشافرش و در پنل همکاران وجود دارد و "همکار" قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در حق الزحمه، هزینه ها و جریمه ها دو هفته قبل از اعمال به اطلاع "همکار" در پنل همکاران خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط "همکار" پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و درحکم اصلاحیه قرارداد همکاری است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد. تبصره 2 : "همکار" متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز پنل همکاران خود را مشاهده کند و فرشافرش هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی "همکار" از تغییرات نداشته و "همکار" ملزم به تبعیت از تغییرات است. هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در هزینه ها و جریمه ها، در پنل "همکار" قرار خواهد گرفت و همزمان از طریق پیامک یا پست الکترونیکی به اطلاع مشتری خواهد رسید. تغییرات فوق ظرف یک هفته از تاریخ پیامک یا ارسال پست الکترونیک لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه "همکار" ظرف مهلت مذکور، عدم موافقت خود را اعلام نموده باشد که در اینصورت قرارداد همکاری فسخ خواهد شد.
 8. ماده 8 - تعهدات و حقوق فرشافرش

  1.   فرشافرش به عنوان واسطه فضای مجازی کسب و کار و خدمات دهنده در خصوص امور جانبی و امین در نگهداری وجوه پرداختی حاصل از فروش، همکاری لازم را با "همکار" در راستای عرضه فرش های موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی (معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال آنها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل "همکار") مبذول خواهد داشت.
  2.   طراحی درگاه اینترنتی، تعیین جایگاه فرش، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ فرش درصورت درخواست "همکار" در قبال دریافت هزینه های مربوطه به شرح جدول هزینه ها و جریمه ها مندرج در پنل "همکار" بر عهده فرشافرش خواهد بود.
  3.   کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری فرشافرش است. همچنین هرگونه بهره برداری، استناد و استفاده تجاری از آنها، حتی برای مالک فرش، ممنوع بوده و فرشافرش حق خود را برای پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ می دارد. عکس ها و مطالب تولیدی توسط "همکار" مشمول این مورد نخواهد شد.
  4.   فرشافرش اقدامات و هماهنگی لازم را جهت آموزش و توجیه "همکار" یا نمایندگان ایشان در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی انجام خواهد داد و "همکار" متعهد به حضور در جلسات اجباری می باشد، در غیر این صورت فرشافرش می تواند با تشخیص انحصاری خود پنل "همکار" را به دلیل عدم حضور در جلسات آموزشی متوقف نماید و "همکار" حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت. متعاقباً "همکار" با استفاده از پنل، اعلام و اقرار مینماید که آموزش-های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه فرشافرش طرح نماید.
  5.   وجوه ناشی از فروش محصول، پس از کسر حق الزحمه، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی فرشافرش، طبق زمان بندی مشخص شده در پنل همکاران به "همکار" پرداخت می شود.
  6.   اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد. اگر روز پرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.
  7.   کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی فرشافرش همراه مالیات بر ارزش افزوده آنها محاسبه و از "همکار" دریافت خواهد شد. تبصره 3 : "همکار" موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، به فرشافرش می باشد. وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام "همکار" است، واریز خواهد شد. در صورت عدم اعلام "همکار" و یا عدم تطابق نام "همکار" و صاحب کد شبا، فرشافرش مسئولیتی در تاخیر و یا عدم پرداخت وجوه، ندارد. تبصره 4 : فرشافرش مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی "همکار" از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده فرش ندارد و "همکار" در صورتیکه مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد، متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، مالیات بر ارزش افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهدات مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود، اقدامات مقتضی را مبذول نماید. در صورت عدم رعايت هر يك از تعهدات قانونی و مالياتي از سوي "همکار"، فرشافرش محق می باشد که خسارات وارده به خود را بر حسب تشخیص خود از محل مطالبات "همکار" يا تضامین وي راساً و بدون نياز به مراجعه به مراجع قانوني وصول نماید.
  8.   فرشافرش در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه های مربوطه را مطابق با جدول کمیسیون و هزینه ها در ازای صدور فاکتور از "همکار" دریافت می نماید. فاکتور فرشافرش می تواند به صورت الکترونیک روی پنل باشد و "همکار" ظرف 5 روز کاری پس از صدور فاکتور مهلت دارد تا مراتب اعتراض خود را اعلام نماید. بدیهی است در صورت اعتراض موارد توسط فرشافرش بررسی و در صورت صلاحدید در فاکتور بعدی اصلاح می گردد.
  9.   فرشافرش می تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این شرایط همکاری را به اشخاص ثالث منتقل کند.
  10.   فرشافرش حق تغییر«شرایط همکاری» را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط فرشافرش در پنل اختصاصی "همکار" اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به "همکار" می باشد. «فروشندگان» متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طور خودکار روی پنل اختصاصی "همکار" قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه این قرارداد و شرایط همکاری محسوب شده و "همکار" متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.
 9. ماده 9 - وجه التزام

   درصورتیکه "همکار" هریک از تعهدات قراردادی خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت فرشافرش گردد، فرشافرش حق دارد وجوه التزام به شرح ذیل را با توجه به جدول موجود در پنل همکاران محاسبه و از "همکار" مطالبه یا راساً از مطالبات "همکار" کسر کند:

   الف- وجه التزام فروش کالای غیر اصل و کالای بدون گارانتی ب - وجه التزام فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر پ- وجه التزام لغو سفارش مشتری توسط "همکار" به دلایلی از قبیل عدم موجودی کالا در انبار "همکار" ت- تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت "همکار"، اشتباه در قیمت گذاری و سایر دلایل به تشخیص فرشافرش ث- وجه التزام تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به انبار) ج- وجه التزام مغایرت کالا و محموله ارسالی با سفارش ثبت شده و محموله ثبت شده در پنل، در هنگامورود به انبار چ- وجه التزام مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایلی از قبیل مغایرت محتوایی، معیوب بودن محصول، محصول تقلبی یا غیراصل و سایر دلایل به تشخیص فرشافرش ح- وجه التزام تاخیر در بازپس گیری و تعیین تکلیف کالا توسط "همکار" به دلایلی از قبیل معیوب بودن، ناقص بودن، مسترد شدن از طرف خریدار یا به هر دلیل به تشخیص فرشافرش مشمول بازپس گیری از انبار شوند. خ- وجه التزام ناشی از بدهی مالیاتی تبصره 5 : وجوه التزام مذکور با الزام "همکار" به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمی باشد.
 10. ماده 10 - خاتمه همکاری

   هر يک از طرفين مي تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد همکاری را فسخ و مراتب را اعلام نماید. فرشافرش می تواند در موارد زیر، بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی "همکار" به پنل، قرارداد همکاری را فورا فسخ نماید. فسخ قرارداد همکاری، مانع از مطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی فرشافرش نمی باشد.
  1.   درصورت نقض تعهدات "همکار" طبق این شرایط همکاری و عدم رفع آن ظرف مدت 10 روز از تاریخ اخطار کتبی الکترونیکی در پنل، درصورتی که مشخص شود "همکار" در صدد تطمیع، اغوا یا ارائه هرگونه پیشنهاد نامشروع به هریک از کارکنان فرشافرش بر آمده است.
  2.   واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی "همکار"
  3.   علاوه بر موارد مذکور در فوق، فرشافرش می تواند، در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری با طرف مقابل، راساً و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف در طول مدت قرارداد همکاری ، ضمن قطع فوری پنل، رابطه قراردادی خود با "همکار" را بدون هرگونه مسئولیت درخصوص پرداخت خسارات تحت هر عنوان، فسخ کند. در این موارد، "همکار" اعلام و اقرار نمود که فرشافرش حق دارد طبق صلاحدید خود عمل نموده و خساراتی تحت هر عنوان، قابل ادعا از سوی "همکار" نمی باشد.
  4. تبصره 6 : در صورت خاتمه قرارداد همکار ، کالاهای باقیمانده در انبار فرشافرش، بعد از تسویه حساب، با ارائه صورتحساب و رسید کتبی به "همکار" مسترد خواهد شد. چنانچه ظرف پنج روز از تاریخ خاتمه قرارداد همکاری، "همکار" مطالبات فرشافرش بابت خسارات، وجوه التزام و یا سایر مطالبات را تسویه ننماید، "همکار" با امضای قرارداد همکاری این اختیار را به فرشافرش می دهد تا کالای موجود در انبار به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند.
 11. ماده 11 - نحوه پرداخت

   قرارداد پیش پرداخت ندارد و صورتحساب های ارسالی فرشافرش، پس از تایید نماینده فرشافرش حداکثر ظرف یک هفته پرداخت خواهد شد.

   تبصره 7 : برای آغاز تسویه‌حساب "همکار"،‌ چهار شرط ارسال محصول،‌ ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیرپستی، دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او، و ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به تأمین کننده است،‌ ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد فرآیند تسویه‌حساب با "همکار" به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط "همکار" ارسال شده و به دست مشتری هم رسیده باشد.
 12. ماده 12 - قوه قاهره_فورس ماژور)

   چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبيل جنگ، شورش، سيل، زلزله، حريق و نظایر آن، ايفاي تعهدات از ناحيه يکي از طرفين غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد همکاری را خواهد داشت.

   تبصره 8 : طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.
 13. ماده 13 - احقاق حق

   اسقاط هر یک از حقوق توسط فرشافرش تنها زمانی واجد اثر است که به شکل کتبی به "همکار" ابلاغ شود.

 14. ماده 14 - راز داری

   هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در پنل، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمه قرارداد همکاری معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است. فرشافرش حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات "همکار" کسر نماید.

 15. ماده 15 - خاتمه قرارداد همکاری

   در صورت عدم اجرای هر یک از مفاد قرارداد توسط "همکار"، فرشافرش حق دارد قرارداد را فسخ نماید. در هر حال فرشافرش می تواند با سی روز اعلام قبلی، قرارداد را به طور یک جانبه فسخ و با "همکار" تسویه حساب نماید.

 16. ماده 16 - نحوه حل اختلاف

   قرارداد همکاری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و کليه اختلافات و دعاوي ناشي از آن به صورت مرضی الطرفین حل خواهد شد در صورت عدم حل اختلاف به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران ارجاع خواهد شد.